Kontakt z nami: 32 262 69 68 I e-mail: wypełnij formularz

 

 

 

 

 

 


Ekologiczne sukcesy Klubu 4 H

protect 450596 960 720

W dniu dzisiejszym, tj. 28.11.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w podsumowaniu dwóch projektów ekologicznych Centrum EdukacjiIMG 20181128 112712 Ekologicznej-"Elektrośmieci i baterie - co odzyskać aby zyskać" oraz "Odpady opakowaniowe problemem XXI w". Podczas podsumowania, które odbyło się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, wręczone zostały nagrody przyznane w ramach zorganizowanych konkursów ekologicznach.

Młodzież naszej szkoły również i tym razem nie zawiodła. Uczennice Liceum Sportowego: Małgorzata Łabuś oraz Marcelina Morawska nagrodzone zostały w konkursach: na film Video o śmieciach  w ramach  projektu "Odpady opakowaniowe problemem XXI" oraz na torbę zakupową  wielorazową wykonaną z materiałów przeznaczonych do wyrzucenia w ramach programu  "Reklamówka przyjaciel czy wróg". 

Serdecznie gratulujemy!!!

Góra grosza

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Sportowych rusza z kolejną akcją. Tym razem to dobrze znana wszystkim Góra Grosza.

baner Góra Grosza 1024x390

Konkurs filmowy

Konkurs filmowy gimnazjum

WOREK MEDALI PŁYWAKÓW ZESPOŁU SZKÓŁ SPORTOWYCH!!!cup 1615074 960 720

 

 

W dniach 16-17.11.2018 na gliwickiej pływalni „Olimpijczyk" odbyły się Mistrzostwa Śląska w pływaniu w kat 14, 15 ,16-18 lat oraz Open. Uczniowie ZSS reprezentujący barwy klubu MOS Dąbrowa Górnicza zdobyli łącznie 27 medali we wszystkich kategoriach wiekowych!!!! Oprócz medali  zawodnicy poprawiali również  swoje rekordy życiowe!!!!  A na listę medalistów wpisali się:

„SZLACHETNA PACZKA”

Rusza kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego ZSS DG.gifts 1830268 960 720
Od poniedziałku (19.11) ruszamy z akcją „SZLACHETNA PACZKA”. W tym roku pomożemy Pani Barbarze (58 l.), która od kilku lat mieszka sama. Trudna sytuacja pani Basi wynika z jej choroby – od kilku lat choruję ona na schizofrenię. Jej choroba niestety uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Pani Basia mieszka w jednopokojowym mieszkaniu, w którym ze względu na duże zadłużenie zostało wyłączone ogrzewanie. Kobieta utrzymuje się z renty (625 zł). Miesięczny dochód po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania to 235 zł. Potrzebujemy produktów z długą datą przydatności, środków czystości i odzieży (rozmiar XXL), ręczniki i pościel. Pani Basia chce również otrzymać ciepłe czapki, rękawiczki i szaliki. Rzeczy proszę przynosić do Pana Jana Podsiadło, Alicji Kalarus z kl. II LL oraz Weroniki Bielas lub ewentualnie zostawiać na dyżurce. Dokładne potrzeby rodziny będą dostępne u opiekunów SU, jak również będą widoczne przy wejściu na basen i hale. Prosimy również o włączenie się w akcje trenerów, nauczycieli i obsługę szkoły. Zbiórka trwa do 7 grudnia. LICZYMY NA WASZĄ Pomoc!!!!

Międzynarodowy konkurs informatyczny

"Reklamówka - przyjaciel czy wróg ?"

07.11.2018 w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górnicze odbyło się seminarium w ramach projektu edukacji ekologicznej "Reklamówka - przyjaciel czy wróg?" dofinansowanego przez20181107 100837 miasto Dąbrowa Górnicza. Seminarium poprowadził pan Łukasz Wiśniewski-osoba zajmująca się zawodowo recyklingiem. Zaprezentował praktyczny punkt widzenia na proces zbierania i recyklingu foliówek. Klub 4H dziękuje za możliwość udziału w seminarium.

Dąbrowa dla Niepodległej

Obchody 100-lecia Niepodległości

W dniu 9 listopada Zespół Szkół Sportowych uroczyście obchodził 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu tym odbył się m.in apel  upamiętniający to szczególne wydarzenie oraz 20181109 10120320181109 101150wystawa okolicznościowa. Ponadto uczniowie klasy I liceum uczestniczyli w wykładzie  pt. „Dlaczego Polska odzyskała niepodległość, przeprowadzonym przez dr hab. Zygmunta Woźniczkę – Miejska Biblioteka Publiczna im. H.Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej.

                  Bijemy rekord dla Niepodległejsportowa1

Zespół Szkół Sportowych włączył się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej „Rekordhymn dla Niepodległej”. W ramach świętowania 100-lecia niepodległości w dniu dzisiejszym, tj. 9 listopada o godzinie 1111 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odśpiewali cztery zwrotki Hymnu.

exclamation point 1421016 960 720Konsultacje dla rodziców

Informujemy, że w listopadzie konsultacje dla rodziców odbędą się 14.11.2018 r. w godzinach 1630-1800

 

Upoluj książkę

czytajpl plakat d

Już po raz kolejny Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji "Upoluj swoją książkę", dzieki której uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju mogą zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wystarczy zeskanować kod umieszczony na plakatach umieszczonych na parterze szkoły  oraz w bibliotece szkolnej.

 

Akcja będzie trwała od 2 do 30 listopada 2018 r.

Zapraszam Sylwia Czarnik-koordynator akcji.

 

exclamation point 1421016 960 720Zmiany w otwarciu Internatu

Informujemy, że od dnia 10.11.2018 r./sobota (od godz. 1500) do dnia 12.11.2018 r./poniedziałek (do godz. 900) Internat będzie nieczynny.

 

15 listopada nasi uczniowie wzięli udział w X Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych i Krótkich Form Teatralnych zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej i I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Do konkursu zgłosiło się 12 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Mysłowic, Sosnowca i Katowic.

W konkursie wyróżniono dwoje uczniów reprezentujących naszą szkołę. Jury przyznało nagrody indywidualne za umiejętności językowe dla Roksany Pałczyńskiej, uczennicy klasy 1LS oraz za scenariusz autorski dla Marcela Sadło, ucznia klasy 1LL. Uczniowie wykazali się szczególnymi umiejętnościami językowymi i aktorskimi.

Serdecznie gratulujemy!

WP 20171115 14 25 26 Pro

W sobotę 18 listopada o godz. 1300 nasza uczennica Maja Chwalińska zagra w półfinale Zawodowego Turnieju Tenisowego Kobiet ITF. Turniej odbędzie się na kortach w Zawodzie koło Opola. Mecz Maja zagra z Katarzyną Piter. Trzymamy kciuki!!!

imageproxy.jpg

ULOTKAa3

„ZSS nie zapomina o swoich absolwentach”

15.X.2017 w Pałacu Kultury Zagłębia odbyła się akcja charytatywna „Przybij piątkę Pati”. Były koncerty, aukcje, poczęstunki, parada motocykli, pokazy sztuk walki, coś dla ludzi w każdym wieku. Całość uzyskanego dochodu zostanie przeznaczona na leczenie Patrycji Pluskoty – dziewczyny dzielnie walczącej ze złośliwym nowotworem. Patrycja jest absolwentką Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi w Dąbrowie Górniczej, nie mogło zatem zabraknąć naszych uczniów.

Konkurs Matematyczny Młody Europejczyk dla Dąbrowy Górniczej, Będzina i okolic próbą uczniów przed wojewódzkimi konkursami przedmiotowymi.
W Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków odbył się X Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny Młody Europejczyk. Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów matematyki i ogólnej wiedzy o krajach Unii Europejskiej wśród uczniów Dąbrowy Górniczej i powiatu Będzin.

W związku z licznymi zapytaniami ze strony rodziców i nauczycieli dotyczącymi reformy oświaty, podajemy przydatne linki oraz materiały do pobrania:

strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej

strona internetowa Kuratorium Oświaty w Katowicach

broszura informacyjna
 

mslaska

W dniach 25-26.11.2016 na gliwickiej pływalni „Olimpijczyk” odbyły się Mistrzostwa Śląska Open w pływaniu. Zawodnicy Zespołu Szkół Sportowych reprezentujący barwy CSIR MOS Dąbrowa Górnicza po raz kolejny udowodnili że należą do najlepszych zawodników naszego województwa zdobywając grad medali we wszystkich kategoriach wiekowych!!!!!!!

Uczniowie klas II gimnazjum z Oddziałami Sportowymi zakwalifikowali się do II etapu  Konkursu Wiedzy Technicznej "Kontech". Jakub Tomczewski i Piotr Peroń będą rezprezentować naszą szkołę w lutym podczas finału. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

narty

mis

Ligi Klubów Śląskich Szkół Gimnazjalnych i Licealnych

Rocznik 2003,2002,2001 i starsi  - II edycja

W dniu 9.11.2016 na gliwickiej pływalni „Olimpijczyk” odbyła się II runda Ligi Klubów Śląskich Szkół Gimnazjalnych i Licealnych .W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników , i tradycyjnie uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej odgrywali role pierwszoplanowe!!! A najlepiej zaprezentowali się:

nagradzani

W Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków odbył się IX Powiatowy Konkurs Matematyczny Młody Europejczyk. Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów matematyki i ogólnej wiedzy o krajach Unii Europejskiej.

INFORMACJA O JAKOŚCI WODY NA PŁYWALNI

Na podstawie badań wody wykonanych w miesiącu październik 2016r. – woda spełnia wymagania zgodne z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

Przypominamy o najbliższych zebraniach z rodzicami. Zapraszamy rodziców w najbliższy czwartek o godz. 17.00.

aaaaaaaaaa

23 i 24 listopada w naszym mieście odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w pływaniu. Na tej imprezie nie mogło nas zabraknąć. W poniedziałek startowały dziewczęta w składzie: Katarzyna Mikus, Oliwia Sobik, Emilia Bohdanowicz, Zuzanna Gazda, Maja Skórka, Julia Skórka oraz Julia Jagiełka natomiast we wtorek płynęli chłopcy w składzie: Kacper Borkowski, Przemysław Graboń, Jakub Walczysko, Jakub Małkowski, Konrad Bochenek, Patryk Łonak i Daniel Trzęsiec. Rywalizacja odbyła się bez żadnych niespodzianek. W każdej konkurencji stawaliśmy na najwyższym podium.

Ligi Klubów Śląskich Szkół Gimnazjalnych i Licealnych Rocznik 2002,2001,2000 i starsi II edycja.
 
 
W dniu 18.11.2015 na gliwickiej pływalni „Olimpijczyk” odbyła się II runda Ligi Klubów Śląskich Szkół Gimnazjalnych i Licealnych. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników i tradycyjnie  zawodnicy z Zespołu Szkół Sportowych odgrywali role pierwszoplanowe!!! A najlepiej zaprezentowali się:
 

nozna1

5.11.15' odbył się turniej piłki nożnej chłopców - Liceum. Nasza drużyna w składzie: Michał Burzawa, Borówka Bartosz, Szymański Mateusz, Moś Damian, Spyrka Mateusz, Kozioł Patryk, Citak Szymon, Filek Bernard, Warmuz Karol, Barnach Krzysztof, Kulpecki Filip i Nowak Patryk zaprezentowała się bardzo dobrze. Po zwycięstwie nad Łukasińskim i remisie z ZST awansowaliśmy do baraży,które odbyły się 9.11.15'. W poniedziałek pogoda nie rozpieszczała, było zimno, mokro, ślisko i padał deszcz. W tym dniu zremisowaliśmy z Zamojskim i Szenwaldem. Chłopaki starali się jak mogli ale niestety w ostatniej minucie padła bramka remisowa i nie zakwalifikowaliśmy się do finału. Ale i tak każdy wie, że ZSS najlepsze jest. Tym razem się nie udało za rok wrócimy i zwyciężymy. GRATULACJE CHŁOPAKI - trenerka Karolina Grzyb.

przelaje605.11.2015r. Odbyły się Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych sztafet. Nie mogło zabraknąć tam uczniów Zespołu Szkół Sportowych, którzy w tej dyscyplinie prezentują się bardzo dobrze.

Drużyna zawodników Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi nie miała sobie równych zajmując 1 miejsce. W składzie drużyny wystąpili: Szastak Mateusz, Gajecki Kacper, Kajda Majkel, Grzesiczak Michał, Staniszewski Jakub, Skowroński Mikołaj, Sufranowicz Tomasz. Nie zawiodły również dziewczęta, które wywalczyły 2 lokatę. W tej grupie pobiegły: Batko Agata, Rogala Justyna, Skibińska Karolina, Zagajska Julia, Kula Aniela, Tucka Dominika, Juniewicz Natalia.

27.10.2015r. w Technicznych Zakładach Naukowych w Dąbrowie Górniczej odbyły się miejskie eliminacje w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych.Zespół Szkół Sportowych - liceum sportowe reprezentowali: Płoszaj Kamila, Chęcińska Natalia, Szlachcic Wiktoria, Borówka Bartosz, Cieślik Wojciech i Pozlewicz Sławomir.

Dziewczęta zajęły VI miejsce, chłopcy VII.

Na uwagę zasługuje fakt, że nasza zawodniczka Kamila Płoszaj, trenująca na co dzień lekkoatletykę, wygrała wszystkie swoje pojedynki docierając do finału. Zajęła ostatecznie II miejsce w klasyfikacji indywidualnej przegrywając z zawodniczką klubową, którą pokonała we wcześniejszej fazie turnieju!!!!
Gratulujemy wszystkim zawodnikom!!!!

NASI PRZYJACIELE:


logo mks dg

     SD-N      logocesir      logo dg      logoawf 

    

logo wopr     

logo mks basket

    

SOS Y LOGO PION FULL JPG

MAPA 26 znakinapis      LogoPZKosz 1

 

STATYSTYKI

Dziś144
Wczoraj425
Bież. tydzień569
Bież. miesiąc8690
Ogółem414555

INFO O UŻYTKOWNIKU

 • WAN IP: 18.215.159.156
 • Przeglądarka internetowa: Unknown
 • Wersja przeglądarki:
 • System operacyjny: Unknown

KONTAKT

ul. Chopina 34 Sekretariat główny szkoły:
41-300 Dąbrowa Górnicza Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./wyślij e-mail
tel: 32 262 69 68 Sekretariat uczniowski:
bip Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./wyślij e-mail
Zamówienia publiczne:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2012-2019 Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków. Wszelkie prawa zastrzeżone.

zssdg.edu.pl website ver. 2.1 (beta)

zalecamy przeglądanie serwisu w rozdzielczości ekranowej nie mniejszej niż 1280 x 1024 pikseli

projekt i wykonanie: flipflap.pl | nadzór merytoryczny: Sylwia Czarnik | strona korzysta z cookies

powered by: helix II framework, baset on devpri "pri simple" theme | mat. foto: własne, pixabay.com

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

1. Informacje ogólne.

 1. Operatorem Serwisu adres serwisu zssdg.edu.pl jest Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej, ul. Chopina 34
 2. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniu w następujący sposób:
  1. Poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje.
  2. Poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka").
  3. Poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego Domeny.pl sp.z o.o., funkcjonującego pod adresem www.domeny.pl

2. Informacje w formularzach.

 1. Serwis zbiera informacje podane dobrowolnie przez użytkownika.
 2. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP)
 3. Dane w formularzu nie są udostępniane podmiotom trzecim inaczej, niż za zgodą użytkownika.
 4. Dane podane w formularzu mogą stanowić zbiór potencjalnych klientów, zarejestrowany przez Operatora Serwisu w rejestrze prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
 5. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np w celu dokonania procesu obsługi zgłoszenia serwisowego lub kontaktu handlowego.
 6. Dane podane w formularzach mogą być przekazane podmiotom technicznie realizującym niektóre usługi – w szczególności dotyczy to przekazywania informacji o posiadaczu rejestrowanej domeny do podmiotów będących operatorami domen internetowych (przede wszystkim Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa j.b.r – NASK), serwisów obsługujących płatności lub też innych podmiotów, z którymi Operator Serwisu w tym zakresie współpracuje.

3. Informacja o plikach cookies.

 1. Serwis korzysta z plików cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:
  1. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  2. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
  3. określenie profilu użytkownika w celu wyświetlenia mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.
 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 9. Zalecamy przeczytanie polityki ochrony prywatności tych firm, aby poznać zasady korzystania z plików cookie wykorzystywane w statystykach: Polityka ochrony prywatności Google Analytics
 10. Pliki cookie mogą być wykorzystane przez sieci reklamowe, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia reklam dopasowanych do sposobu, w jaki użytkownik korzysta z Serwisu. W tym celu mogą zachować informację o ścieżce nawigacji użytkownika lub czasie pozostawania na danej stronie.
 11. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/

4. Logi serwera.

 1. Informacje o niektórych zachowaniach użytkowników podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.
 2. Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:
  1. czas nadejścia zapytania,
  2. czas wysłania odpowiedzi,
  3. nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,
  4. informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,
  5. adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,
  6. informacje o przeglądarce użytkownika,
  7. Informacje o adresie IP.
 3. Dane powyższe nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony.
 4. Dane powyższe są wykorzystywane jedynie dla celów administrowania serwerem.

5. Udostępnienie danych.

 1. Dane podlegają udostępnieniu podmiotom zewnętrznym wyłącznie w granicach prawnie dozwolonych.
 2. Dane umożliwiające identyfikację osoby fizycznej są udostępniane wyłączenie za zgodą tej osoby.
 3. Operator może mieć obowiązek udzielania informacji zebranych przez Serwis upoważnionym organom na podstawie zgodnych z prawem żądań w zakresie wynikającym z żądania.

6. Zarządzanie plikami cookies – jak w praktyce wyrażać i cofać zgodę?

 1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www
 2. W celu zarządzania ustawieniami cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową/ system i postępuj zgodnie z instrukcjami:
  1. Internet Explorer
  2. Chrome
  3. Safari
  4. Firefox
  5. Opera
  6. Android
  7. Safari (iOS)
  8. Windows Phone
  9. Blackberry