Kontakt z nami: 32 262 69 68 I e-mail: wypełnij formularz

 

 

 

 

 

 


zyczenia

W związku z wiosenną przerwą świąteczną internat otwarty będzie do czwartku 29.03.2018 do godziny 15.00. W dniach 30.03-02.04.2018 internat nieczynny. Otwarcie internatu we wtorek 03.04.2018 od godziny 15.00.

Młode siatkarki MKS Dabrowa Górnicza, a zarazem uczennice klasy 2s przy Zespole Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej MISTRZYNIAMI ŚLĄSKA!!!

Podopieczne trenera Tomasza Cieślaka podtrzymały dobra passę młodzieżowych zespołów MKS Dabrowa Górnicza i w kategorii młodziczek zdobyły tytuł Mistrzyń Śląska w  sezonie 2017/2018. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej, w turnieju rozgrywanym w Tychach w dniach 24-25 marca 2018r, okazały się bezkonkurencyjne i pokonały zespoły z Zawiercia, Tychów i Tarnowskich Gór.

W dniu 26.03.2018 r. w naszej szkole odbył się turniej ½ finału wojewódzkiej Licealiady w piłce siatkowej. W zawodach udział wzięły cztery zespoły: IX LO w Częstochowie, I LO Zawiercie, IV LO Sosnowiec oraz gospodarz Liceum Sportowe w Dąbrowie Górniczej.

W dniu 14.03.2018 na gliwickiej pływalni „Olimpijczyk” odbyła się trzecia runda Ligi Szkół i Klubów Śląskich rocznika 2004 i starszych. Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych, reprezentujący barwy klubu MOS Dąbrowa Górnicza, po raz kolejny udowodnili ze należą do czołowych zawodników województwa śląskiego!!!!

ZOSTAŃ UCZNIEM SZKOŁY SPORTOWEJ!!!

Rekrutacja uzupełniająca- klasy IV oraz VII

Zapraszamy do klas sportowych o profilach:

uzup

Informujemy, że rodzice kandydata zakwalifikowanego w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy IV i VII sportowej zobowiązani są w terminie od 15.03.2018 r. do 16.03.2018 r. do potwierdzenia woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

 

pobrane Oświadczenie woli klasa IV

pobrane Oświadczenie woli klasa VII

Zapraszamy do zwiedzania szkoły

do godziny 16.30

dzień otwarty

susek

Mikołaj Susek, uczeń klasy III P Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi, zajął II miejsce w Regionalnym  Konkursie z Zajęć Technicznych  "Elektronika - tgo nie takie trudne". Konkurs zorganizowany został pod Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy:)

przyr1W dniu 23 lutego w naszej szkole odbyła się już tradycyjnie kolejna  edycja Miejskiego Drużynowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Inicjatorami konkursu byli nauczyciele chemii, fizyki i biologii. Nasz turniej cieszy się już dużą popularnością, gościliśmy w naszej szkole 28 uczniów zainteresowanych naukami przyrodniczymi i twórczym myśleniem.  
Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali indywidualnie test, w drugiej części praktycznej uczniowie pracowali zespołowo.

sila1W roku szkolnym 2017/2018 Samorząd Uczniowski ZSS w Dąbrowie Górniczej przystąpił do projektu ogłoszonego przez MKS Dąbrowa Górnicza.

Projekt „Młodzież Siłą Miasta” adresowany jest do całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły. W tegorocznej edycji hasłem przewodnim jest motywacja.

Tym razem nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w przekroju tego semestru najbardziej poprawili swoje oceny, zachowanie, podejście do nauki i obowiązków szkolnych oraz wszelkich spraw z życia szkoły.

W I semestrze 2017/2018 nagrodzeni zostali:

 1. Justyna Sowa – klasa III A
 2. Miłosz Citak – klasa II L
 3. Jacek Wojciechowski – klasa III L

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do dalszej pracy nad wynikami !!!!                            

                                                                           Samorząd Uczniowski ZSS, MKS Dąbrowa Górnicza

z logo

Po raz kolejny w Dąbrowie Górniczej w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków odbyły się miejskie interdyscyplinarne konkursy dla uczniów szkół gimnazjalnych Od probówki do matematyczno-fizycznej łamigłówki oraz dla uczniów szkół podstawowych Od przyrody do matematycznej łamigłówki. Rozwijają one zainteresowania uczniów matematyką, fizyką, chemią i przyrodą.

woda20175

Światowy Dzień Wody to dobry czas do zabawy i nauki dla młodzieży zakręconej ekologicznie. Klub 4H z Zespołu Szkół Sportowych zaprosił po raz kolejny uczniów i nauczycieli z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 z Będzina, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dąbrowie Górniczej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 18.

mpmarzec2W dniach 18-19.03.2017 na pływalni w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Szkół Sportowych w pływaniu. Po raz kolejny świetnie się spisali uczniowie Zespołu Szkół Sportowych zdobywając medale oraz reprezentowali naszą szkołę w popołudniowych finałach. 10 osobowa drużyna składała się uczniów klas gimnazjalnych i byli to: Milena Pogoń, Wiktoria Garula, Mikołaj Ścieżka, Julia Skórka, Kamila Ostrowska, Oliwia Wiśniewska, Kamil Sacha, Roman Wołoszyn, Radosław Gęgotek oraz Filip Muc. Najlepiej zaprezentowała się Kamil Sacha który zdobył dwa medale: złoty na dystansie 200 metrów stylem zmiennym oraz brązowy na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Kolejne dwa krążki do swojej kolekcji medalowej dorzuciła Oliwia Wiśniewska zdobywając srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym oraz brązowy na dystansie o połowę krótszym. Czwarte miejsce tuz za podium zajęła Wiktoria Garula na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Pozostali zawodnicy również świetnie startowali w popołudniowych finałach, zdobywając cenne punkty dla naszej szkoły. W klasyfikacji drużynowej uczniowie ZSS zajęli siódme miejsce wśród najlepszych szkół gimnazjalnych w Polsce. Serdecznie gratulujemy!

awansiatkarekW dniach 17.03. – 19.03.2017 w czterech miastach odbywały się turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski Juniorek w piłce siatkowej. Wśród 16 najlepszych drużyn w kraju znalazł się zespół MKS Dąbrowa Górnicza,  uczennice Zespołu Szkół Sportowych, który swój półfinał rozgrywał w Mielcu. Przeciwnikami naszej drużyny byli kolejno Budowlani Łódż (porażka 2:3), PTPS Piła (zwycięstwo 3:2) i ostatniego dnia turnieju drużyna UKS SMS Szóstka Mielec. Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu z gospodarzem turnieju (Szóstka Mielec) nasza drużyna wygrała 3:1 i uzyskała awans do grona 8 najlepszych drużyn w kraju. Finał Mistrzostw Polski Juniorek w piłce siatkowej rozgrywany będzie w dniach 19.05.-23.05.2017 w Malborku.      
                   GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI!!!

mp2017

 

W dniach 10-12.03.2017 na gliwickiej pływalni „Olimpijczyk„ odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16- letnich w pływaniu. Uczniowie klasy III P Zespołu Szkół Sportowych spisali się rewelacyjnie zdobywając w sumie pięć medali, oraz wielokrotnie pływali w popołudniowych finałach. Wszyscy zawodnicy bili swoje rekordy życiowe, a najlepiej zaprezentowali się:

 

kadetki1Udanie rozpoczęły sezon nasze młode siatkarki. Drużyna kadetek 1 (uczennice kl. IIIS i ILS) podczas turnieju finałowego Mistrzostw Śląska Kadetek rozgrywanego w dn.17.02-19.02.2017 w Katowicach nie doznała żadnej porażki. Z kompletem zwycięstw kadetki MKS Dąbrowa Górnicza 1 zdobyły tytuł Mistrza Śląska w piłce siatkowej i awansowały do 1/4 Mistrzostw Polski.

Turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetek rozgrywany w dn. 09.03 – 12.03.2017r. w Kędzierzynie Koźlu był również szczęśliwy dla naszej drużyny. Kadetki MKS Dąbrowa Górnicza wygrały cały turniej i z 1 miejsca awansowały do grona 16 najlepszych drużyn w Polsce. Półfinały Mistrzostw Polski Kadetek w piłce siatkowej będą rozgrywane w dn. 05.05. – 07.05.2017r.

juniorki1

Tegoroczny sezon siatkarski w wykonaniu juniorek MKS-u złożonych z uczennic klas ILS, IILS, IIILS Zespołu Szkół Sportowych jest bardzo udany. Odniosły one sukcesy w rozgrywkach wojewódzkich  i ogólnopolskich. Do rozgrywek zostały zgłoszone dwa zespoły juniorek, które w Mistrzostwach Śląska okazały się bezkonkurencyjne zdobywając dwa pierwsze miejsca. Jako Mistrz Śląska byliśmy gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek. Nasza drużyna w pełni wykorzystała atut własnego boiska  i z kompletem zwycięstw awansowała do ½ Mistrzostw Polski. Obecnie nasze uczennice przygotowują się do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski, który w dniach 17-19 marca rozegrany zostanie w Mielcu. Naszymi przeciwnikami będą zespoły z Łodzi, Piły i Mielca. Stawką rywalizacji będzie awans do grona ośmiu najlepszych zespołów w Polsce.

 

smogW dniu 6 marca uczniowie klasy II A i II L wraz z wychowawcami uczestniczyliw warsztatach ekologicznych w Ośrodku Edukacyjnym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie. Temat spotkania - ,,SMOG NASZ ŚLĄSKI CZYLI O ZDROWIU ZAKLĘTYM W KAŻDYM ODDECHU”.

                                 

144561 bukietkwiatowtulipanywazon

Drogie Panie.

Przyjmijcie serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu. 
Niech uśmiech gości na Waszych twarzach, 
a życie prywatne i zawodowe przynosi zadowolenie i radość.

angelik 3Silna wola walki, nieustępliwość, dążenie do wyznaczonego  celu, pracowitość, skromność  i pokora  to cechy , które doprowadziły Angelikę  Krysztoforską do  zdobycia srebrnego medalu w Mistrzostwach Polski Juniorek, które odbywały się w Grudziądzu w dniach od 01-05.03. 2017.

4 walki, które musiała stoczyć, aby osiągnąć wicemistrzostwo kraju kosztowało Ją niemało wysiłku. Pokonała Donatę Pietkiewicz z UKS Włóknik Łódź, Wiktorię Gburczyk z Wdy Świecie, Marię Grabowską z TS Wisły Kraków, by w finale mistrzostw nieznacznie przegrać  z bardziej doświadczoną zawodniczką z UKS Berej  Boxing Lublin Darią Puszka. 

Gratulujemy uczennicy naszego Liceum Sportowego i trzymamy kciuki w kolejnych zawodach:)

                                                                         

144561 bukietkwiatowtulipanywazon

Drogie Panie.

Przyjmijcie serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Niech uśmiech gości na Waszych twarzach,
a życie prywatne i zawodowe przynosi zadowolenie i radość.

konkursprzyr

W dniu 28 lutego w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Miejskiego Drużynowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali indywidualnie test, w drugiej części praktycznej uczniowie pracowali zespołowo, a w trzecim etapie uczestnicy oceniali wykonane plakaty.

Najwięcej emocji wśród uczniów wywołał drugi etap konkursu, gdzie uczniowie mogli wykazać się twórczym myśleniem, rozwiązywać rebusy, zagadki z zakresu wiedzy przyrodniczej.

 

 

Zawody odbywały się od września do grudnia w formie czterech spotkań (raz w miesiącu) na strzelnicy LOK. Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków uzyskali bardzo dobre rezultaty, zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i zespołowej.

krysztoforska
 
Angelika Krysztoforska najlepsza na dystansie 3000m, spokojnie sięgnęła po złoty medal podczas 45 CROSSU MYSŁOWIC (a to nie łatwy dystans, tym bardziej ogromne gratulacje). Angelika jest uczennicą Liceum Sportowego w Dąbrowie Górniczej jak i reprezentuje MOS Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.
GRATULUJEMY! 
 
 
 
 

14 marca w siedzibie WOM w Katowicach odbył się finał Regionalnego Konkursu "Elektronika to nie takie trudne". Zespół Szkół Sportowych Gimnazjum z Oddziałami  Sportowymi w Dąbrowie Górniczej reprezentowało dwóch uczniów klasy III P gimnazjum Łukasz Mesjasz i Jakub Małkowski.

Przypomnijmy, że nasi pływacy dotarli do finału pokonując, w miejskich eliminacjach, uczniów reprezentujących 7 dąbrowskich gimnazjów. Od samego początku rywalizacja była bardzo wyrównana. Uczniowie rozwiązywali test obejmujacy zagadnienia z elektroniki, a poźniej wykonywali ćwiczenia praktyczne polegające na łączeniu obwodów. Po zakończeniu wielogodzinnych zmagań okazało się, że uczniowie naszego gimnazjum zajęli bardzo wysokie III miejsce. Udowodnili, że sport moze iść w parze z nauką, a "sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału". Gratulujemy Łukaszowi i Kubie wiedzy i umiejętności. Warto nadmienić, ze patronat nad konkursem objął  Śląski Kurator Oświaty p. Stanisław Faber.

plakat

probowka2016

 

Od wielu lat w Dąbrowie Górniczej odbywają się miejskie interdyscyplinarne konkursy dla uczniów szkół gimnazjalnych Od probówki do matematyczno-fizycznej łamigłówki oraz dla uczniów szkół podstawowych Od przyrody do matematycznej łamigłówki. Organizowane są w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w celu rozwijania zainteresowań uczniów matematyką, fizyką, chemią i przyrodą. Konkursy te motywują młodych Dąbrowian do zdobywania jeszcze większej wiedzy w zakresie nauk przyrodniczych i ścisłych, rozwijają ich  umiejętności w tym zakresie.

mp3

W dniach 4-6.03.2016 na gorzowskiej pływalni Słowianka odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15 letnich. W imprezie sportowej uczestniczyło ponad 530 zawodników z całej Polski, a jednymi z najlepszych zawodników okazali sie uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej Oliwia Wiśniewska oraz Kamil Sacha. Kamil podczas trwania Mistrzostw Polski zdobył dwa złote medale na dystansie 200 metrów stylem zmiennym oraz na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. Natomiast Oliwia wywalczyła trzy medale-złoty na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym oraz dwa srebrne medale na dystansie 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. Jednocześnie Oliwia wygrywając swoją koronna konkurencję uzyskała kwalifikację na pływacki wielomecz który odbędzie się na początku kwietnia na Cyprze.

NASI PRZYJACIELE:


logo mks dg

     SD-N      logocesir      logo dg      logoawf 

    

logo wopr     

logo mks basket

    

SOS Y LOGO PION FULL JPG

MAPA 26 znakinapis      LogoPZKosz 1

 

STATYSTYKI

Dziś145
Wczoraj425
Bież. tydzień570
Bież. miesiąc8691
Ogółem414556

INFO O UŻYTKOWNIKU

 • WAN IP: 18.215.159.156
 • Przeglądarka internetowa: Unknown
 • Wersja przeglądarki:
 • System operacyjny: Unknown

KONTAKT

ul. Chopina 34 Sekretariat główny szkoły:
41-300 Dąbrowa Górnicza Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./wyślij e-mail
tel: 32 262 69 68 Sekretariat uczniowski:
bip Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./wyślij e-mail
Zamówienia publiczne:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2012-2019 Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków. Wszelkie prawa zastrzeżone.

zssdg.edu.pl website ver. 2.1 (beta)

zalecamy przeglądanie serwisu w rozdzielczości ekranowej nie mniejszej niż 1280 x 1024 pikseli

projekt i wykonanie: flipflap.pl | nadzór merytoryczny: Sylwia Czarnik | strona korzysta z cookies

powered by: helix II framework, baset on devpri "pri simple" theme | mat. foto: własne, pixabay.com

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

1. Informacje ogólne.

 1. Operatorem Serwisu adres serwisu zssdg.edu.pl jest Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej, ul. Chopina 34
 2. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniu w następujący sposób:
  1. Poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje.
  2. Poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka").
  3. Poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego Domeny.pl sp.z o.o., funkcjonującego pod adresem www.domeny.pl

2. Informacje w formularzach.

 1. Serwis zbiera informacje podane dobrowolnie przez użytkownika.
 2. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP)
 3. Dane w formularzu nie są udostępniane podmiotom trzecim inaczej, niż za zgodą użytkownika.
 4. Dane podane w formularzu mogą stanowić zbiór potencjalnych klientów, zarejestrowany przez Operatora Serwisu w rejestrze prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
 5. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np w celu dokonania procesu obsługi zgłoszenia serwisowego lub kontaktu handlowego.
 6. Dane podane w formularzach mogą być przekazane podmiotom technicznie realizującym niektóre usługi – w szczególności dotyczy to przekazywania informacji o posiadaczu rejestrowanej domeny do podmiotów będących operatorami domen internetowych (przede wszystkim Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa j.b.r – NASK), serwisów obsługujących płatności lub też innych podmiotów, z którymi Operator Serwisu w tym zakresie współpracuje.

3. Informacja o plikach cookies.

 1. Serwis korzysta z plików cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:
  1. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  2. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
  3. określenie profilu użytkownika w celu wyświetlenia mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.
 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 9. Zalecamy przeczytanie polityki ochrony prywatności tych firm, aby poznać zasady korzystania z plików cookie wykorzystywane w statystykach: Polityka ochrony prywatności Google Analytics
 10. Pliki cookie mogą być wykorzystane przez sieci reklamowe, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia reklam dopasowanych do sposobu, w jaki użytkownik korzysta z Serwisu. W tym celu mogą zachować informację o ścieżce nawigacji użytkownika lub czasie pozostawania na danej stronie.
 11. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/

4. Logi serwera.

 1. Informacje o niektórych zachowaniach użytkowników podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.
 2. Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:
  1. czas nadejścia zapytania,
  2. czas wysłania odpowiedzi,
  3. nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,
  4. informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,
  5. adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,
  6. informacje o przeglądarce użytkownika,
  7. Informacje o adresie IP.
 3. Dane powyższe nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony.
 4. Dane powyższe są wykorzystywane jedynie dla celów administrowania serwerem.

5. Udostępnienie danych.

 1. Dane podlegają udostępnieniu podmiotom zewnętrznym wyłącznie w granicach prawnie dozwolonych.
 2. Dane umożliwiające identyfikację osoby fizycznej są udostępniane wyłączenie za zgodą tej osoby.
 3. Operator może mieć obowiązek udzielania informacji zebranych przez Serwis upoważnionym organom na podstawie zgodnych z prawem żądań w zakresie wynikającym z żądania.

6. Zarządzanie plikami cookies – jak w praktyce wyrażać i cofać zgodę?

 1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www
 2. W celu zarządzania ustawieniami cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową/ system i postępuj zgodnie z instrukcjami:
  1. Internet Explorer
  2. Chrome
  3. Safari
  4. Firefox
  5. Opera
  6. Android
  7. Safari (iOS)
  8. Windows Phone
  9. Blackberry