W ubiegły weekend sporo emocji i koszykarskich wrażeń dostarczyli nam Juniorzy Starsi, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych, zawodnicy MKS Dąbrowa Górnicza.

koszhalaW dniach 29-31 stycznia 2016 r. na Hali „Centrum” odbyły się ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w koszykówce – grupa VI. Rywalami naszych zawodników były drużyny: KKS Siarka Tarnobrzeg S.A. – wicemistrz ligi podkarpacko – lubelskiej, Trefl Sopot S.A. – zeszłoroczny Mistrz Polski w tej kategorii wiekowej oraz UKS Kadet Oświęcim/Cracovia 1906 Szkoła Gortata – zdobywca III miejsca w strefie małopolskiej. Chłopcy nie zawiedli oczekiwań i awansowali do półfinałów MP. Komplet wyników grupy VI oraz pozostałych grup: http://www.pzkosz.pl/liga/8/terminarz_i_wyniki.htmlTymczasem już 1 lutego 2016 r. w siedzibie Polskiego Związku Koszykówki odbyło się losowanie grup półfinałowych Mistrzostw Polski. Nasi zawodnicy ostatecznie zagrają w grupie IV wraz z  zespołami:

MKS Polonia Warszawa, WKK Wrocław oraz KKS Pro-Basket Kutno.
Turnieje półfinałowe odbędą się w dniach 12 - 14 lutego 2016 roku. Z każdej grupy (są cztery po cztery drużyny) awans do turnieju finałowego wywalczą po dwa najlepsze zespoły.
Pełny zestaw grup: http://www.pzkosz.pl/aktualnosci/n/63116/Trzymamy kciuki w następnej rudzie. ZSS!MKS!

Autor: Anna Mackiewicz

Zdjęcie: Dominik Gordon