Medalowe Mistrzostwa Śląska OPEN dąbrowskich pływaków
09 i 10 czerwca w Gliwicach na pływalni o wymiarach olimpijskich wystartowali uczniowe Zespołu Szkół Sportowych reprezentujący barwy CSiR MOS Dąbrowa Górnicza. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 69 medali!!! Ogółem w rywalizacji wzięło udział 400 zawodników z 47 klubów nie tylko z województwa śląskiego.
W kategorii juniorów 14 letnich najlepszą zawodniczką Mistrzostw została Lena Dudek, która łącznie zdobyła 10 złotych medali! Multimedalistkami zostały także: Kaja Kostańczyk 10 medali (5 złotych 4 srebrne i 1 brązowy) oraz Antonina Kapka – 8 medali (5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy). Wśród chłopców klasyfikację medalową wygrał Norbert Ociepa, który zdobył 6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe krążki. Medaliści:
- Lena Dudek - 50 klasycznym - złoto, 100 klasycznym - złoto, 200 klasycznym - złoto, 100 dowolnym - złoto, 100 motylkowym - złoto, 50 motylkowym - złoto, 50 grzbietowym - złoto
- Kaja Kostańczyk - 100 grzbietowym - złoto, 200 grzbietowym - złoto, 400 dowolnym – srebro, 200 zmiennym – srebro, 400 zmiennym – srebro, 50 motylkowym – srebro
- Antonina Kapka – 800 dowolnym - złoto, 400 zmiennym - złoto, 1500 dowolnym – srebro, 100 klasycznym – srebro, 50 grzbietowym - brąz
- Norbert Ociepa – 50 motylkowym - złoto, 100 motylkowym - złoto, 200 motylkowym - złoto, 100 grzbietowym - złoto, 200 grzbietowym - złoto, 50 dowolnym - złoto, 50 grzbietowym – srebro
- Sztafeta 4 x 100 dowolnym dziewcząt (Dudek Lena, Kapka Antonina, Kostańczyk Kaja, Lisowska Magdalena) - złoto
- Sztafeta 4 x 200 dowolnym dziewcząt (Dudek Lena, Kapka Antonina, Kostańczyk Kaja, Lisowska Magdalena) - złoto
- Sztafeta 4 x 100 zmiennym dziewcząt (Kostańczyk Kaja, Dudek Lena, Kapka Antonina, Lisowska Magdalena) - złoto
- Sztafeta 4 x 100 dowolnym chłopców (Ociepa Norbert, Oleksiak Karol, Dudek Mateusz, Gala Igor) - brąz
- Sztafeta 4 x 200 dowolnym chłopców (Wójcikowski Jakub, Oleksiak Karol, Dudek Mateusz, Ociepa Norbert) - srebro
- Sztafeta 4 x 100 zmiennym chłopców (Ociepa Norbert, Morawicki Marcel, Dudek Mateusz, Wójcikowski Jakub) - brąz
- Sztafeta 4 x50 zmiennym mix (Ociepa Norbert, Kapka Antonina, Dudek Lena, Wójcikowski Jakub) - złoto
- Sztafeta 4 x50 dowolnym mix (Dudek Lena, Oleksiak Karol, Kostańczyk Kaja, Ociepa Norbert) - złoto
- Jakubczyk Natalia - 50 motylkowym - złoto, 400dowolnym - złoto, 200 grzbietowym - złoto, 100 grzbietowym - srebro, 800 dowolnym – złoto
- Stefańczyk Magdalena - 400 zmiennym - złoto, 200 zmiennym - złoto, 200 motylkowym – złoto, 100 motylkowym – srebro,
- Zuzanna Łukasik – 1500 dowolnym - złoto, 800 dowolnym - srebro, 400 dowolnym – srebro
- Staszkiewicz Julia - 400 zmiennym - brąz
- Szpernalowska Mila - 200 dowolnym - brąz
- Cisoski Hubert - 400 dowolnym – złoto, 800 dowolnym - złoto, 1500 dowolnym – złoto
- Pinczak Mateusz - 400 zmiennym – złoto, 200 zmiennym – złoto, 100 dowolnym – brąz
- Słota Wojciech – 50 grzbietowym srebro, 100 grzbietowym – brąz, 200 grzbietowym – srebro
- Dominik Wdowiak 16 lat na 200 grzbietowym zdobył złoty medal, 50 grzbietowym -srebrny
- Łukasik Oliwier (17 lat) na 200 dowolnym zdobył srebrny medal
Godnie barwy naszego Klubu reprezentowali również: Julia Matwin, Anastazja Pol, Prus Bartłomiej.
- Sztafeta 4 x 100 dowolnym dziewcząt (Szpernalowska Mila, Łukasik Zuzanna, Stefańczyk Magdalena, Jakubczyk Natalia) - złoto
- Sztafeta 4 x 200 dowolnym dziewcząt (Szpernalowska Mila, Łukasik Zuzanna, Stefańczyk Magdalena, Jakubczyk Natalia) - złoto
- Sztafeta 4 x 100 zmiennym dziewcząt (Jakubczyk Natalia, Stefańczyk Magdalena, Łukasik Zuzanna, Szpernalowska Mila) - srebro
- Sztafeta 4 x 100 dowolnym chłopców (Słota Wojciech, Pinczak Mateusz, Juroff Michał, Cisoski Hubert) - stebro
- Sztafeta 4 x 200 dowolnym chłopców (Słota Wojciech, Juroff Michał, Pinczak Mateusz, Cisoski Hubert) – złoto
- Sztafeta 4 x 100 zmiennym chłopców (Słota Wojciech, Juroff Michał, Cisoski Hubert, Pinczak Mateusz) - złoto
- Sztafeta 4 x50 zmiennym mix (Jakubczyk Natalia, Stefańczyk Magdalena, Cisoski Hubert, Pinczak Mateusz) - srebro
- Sztafeta 4 x50 dowolnym mix (Jakubczyk Natalia, Cisoski Hubert, Stefańczyk Magdalena, Pinczak Mateusz) - złoto