ZASADY KORZYSTANIA Z OBIADÓW

1. Wpłat za obiady szkolne należy dokonywać w nieprzekraczalnym terminie do 15-go dnia każdego miesiąca do wychowawcy świetlicy w godzinach od 11.30-15.00 lub na rachunek szkoły: Getin Bank 88 1560 0013 2557 1236 8125 0005 w tytule: opłatność za obiady za ucznia (imię i nazwisko) ……… za miesiąc ……… w Zespole Szkół Sportowychim. Polskich Olimpijczyków 41-300 Dąbrowa Górnicza ul. Chopina 34 przy czym data księgowania wpływu środków za obiady na rachunku szkoły nie może być później niż 15-go każdego miesiąca.
  2. Kwota wpłaty na rachunek szkoły musi być zgodna z kwotą wystawiona przez wychowawcę świetlicy.
  3. W uzasadnionych przypadkach dyrektor szkoły może na pisemny wniosek rodzica może wyznaczyć inny niż ustalony powyżej termin wniesienia opłaty za korzystanie z posiłku w stołówce szkolnej. Przy czym podanie należy złożyć przed upływem terminu wpłaty za posiłki.
  4. Opłatność za jeden posiłek wynosi: 3,80 zł
  5. Brak wpłaty do 15-go bieżącego miesiąca żywieniowego jest jednoznaczny z przerwaniem możliwości korzystania z obiadów i trwa do chwili uregulowania należności za dany miesiąc.
  6. Rezygnacje z obiadu są przyjmowane i odnotowywane przez wychowawcę świetlicy.
  7. Jednorazowe odliczenia będą uwzględnione tylko po wcześniejszym (przynajmniej jednodniowym) zgłoszeniu przez ucznia, rodzica, wychowawcę lub opiekuna.
  8. W przypadku zaplanowanych obozów i wycieczek klasowych nieobecności powinny być zgłoszony na dwa dni przed zaplanowanycm wyjazdem.
  9. Obiady szkolne wydawane są na krótkiej przerwie o godz. 11.30-11.40 oraz długiej przerwie o godz 12.25-12.45. Nie zgłoszenie się ucznia w tym czasie jest równoznaczne z rezygnacją z obiadu.
  10. Rezygnacji z obiadu może dokonać osobiście uczeń lub rodzic, a w przypadku choroby również telefonicznie (32 262 69 68 sekretariat szkoły). Zwrotowi podlega dzienna wysokość opłaty za korzystanie z posiłku z wyłączeniem pierwszego dnia nieobecności.
  11. Rezygnację z obiadów w następnym miesiącu żywieniowym należy zgłosić do ostatniego dnia miesiąca, w którym uczeń korzysta z obiadów.
  12. Odliczenie nadpłaty za niewykorzystane obiady jest uwzględnione przy opłacie na następny miesiąc w formie odpisu.