zagranica1Pierwszy weekend kwietnia okazał się bardzo udany dla pływaków z naszej szkoły, uczniów klasy II p. Ogromy sukces odniosła Oliwia Wiśniewska, która reprezentowała nasz kraj na międzynarodowym wielomeczu pływackim który odbył się w tym roku na Cyprze. Oprócz Polski w zawodach uczestniczyło dziewięć państw: Brazylia, Cypr, Czechy, Grecja, Izrael, Portugalia, Szwajcaria, Serbia, Bułgaria.

Oliwia na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem grzbietowym zdobyła brązowy medal oraz z koleżankami z reprezentacji narodowej wywalczyła również srebrny medal w sztafecie 4x200 dowolnym. Dzięki wspaniałej postawie wszystkich zawodników, reprezentacja Polski wygrała również punktację drużynową całego wielomeczu!

Natomiast w tym samym czasie na pływalni Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, odbyły się międzynarodowe zawody pływackie o Puchar MTP Cieszyn, gdzie również nasi pływacy uzyskiwali bardzo dobre rezultaty. Kamil Sacha był bezkonkurencyjny we wszystkich swoich startach wygrywając: 200 metrów stylem zmiennym, 100 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem motylkowym oraz 100 metrów stylem grzbietowym. Filip Muc również okazał się najlepszy na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, natomiast na 200 metrów stylem zmiennym oraz 100 metrów stylem klasycznym zdobył srebrne medale. Również srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym zdobył Roman Wołoszyn a na dystansie połowę krótszym zajął trzecią  lokatę.

zagranica2

Trenerem zawodników jest Ewa Hofman