Dzień Ziemi 2022 z Klubem 4Hklub4h

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy na całym świecie ekologiczne święto Dnia Ziemi. W tym roku jego głównym hasłem było „Zainwestuj w naszą planetę”.
Klub 4H odpowiedział na apel Stowarzyszenia Ziemia i My, które zaprosiło nas do sprzątania terenów zielonych wokół Pogorii III. W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję #Kręcinasrecykling. Uczniowie i uczennice klasy 7L i 3 PLL wspólnie wysprzątali ścieżkę prowadzącą od osiedla Trzydziesty do plaży wraz z przyległym do niej lasem. To teren, po którym często biegają nasi lekkoatleci. Będzie przyjemniej  wędrować wśród czystej przyrody i mamy nadzieję, że wszyscy turyści i spacerowicze docenią i uszanują naszą pracę.

Uczniowie wzięli udział w krótkich warsztatach recyklingowych i quizie, nawiązujących do wpływu zanieczyszczeń na zmiany klimatyczne. Otrzymali różne nagrody i poczęstunek w postaci gorącej, smacznej pizzy.

Dziękujemy pani Grażynie Morcinek za spotkanie, ciekawe informacje i przysmaki.

Dzien_Ziemi_1.jpgDzien_Ziemi_2.jpgDzien_Ziemi_3.jpg