Dzień Ziemi w klasach I – III

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi.

Klasa IA przygotowania do święta Ziemi rozpoczęła już w marcu akcją " Bociany 2020". Uczniowie od 10 marca rozpoczęli obserwacje wybranego przez siebie gniazda bociana na www.bocianyonline.pl i tak w klasie jest obserwowanych 17 gniazd. Dzięki tym obserwacjom  uczniowie poznają życie tych pięknych ptaków.

20200422 12171420200422 12075520200422 12075520200422 120755

22 kwietnia uczeń klasy I A Adaś Wieczorek wykorzystał pierwszy spacer do lasu na sprzątanie go i to był prezent dla Ziemi. Lonia zaprojektowała sportowe ubranie wykorzystując koszulki i spodenki, z których już wyrosła i tym samym dała im drugie życie, pokazała, jak można oszczędzać energię i wodę, co jest dobre dla naszej planety. Wszyscy uczniowie wykonywali prace plastyczne na temat: " Co może siedmiolatek zrobić dla naszej planety?" oraz razem ze Skrzatem Borówką poznawali ekosystem pola i łąki.

Uczniowie klasy II A układali Kodeks Ekologiczny oraz zredagowali poradnik „Jak można dbać o Ziemię”. Każdy uczeń wykonał projekt plakatu reklamującego Święto Ziemi.

Klasa III B pisała prace literacki na temat: "Zacznijmy od siebie. Co mogę zrobić, żeby pomóc planecie." Uczniowie poznali również zagrożenia, które stwarzają ludzie.

Klasa III A brała udział w konkursie ekologicznym na platformie edukacyjnej eduelo.pl oraz wykonywała prace plastyczne na temat " Pomagamy naszej Ziemi". Zachęcono uczniów do udziału w akcji "Godzina dla Ziemi".

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.