Wyniki bibliotecznych konkursówexclamation point 1421016 960 720

 

 

Miło nam poinformować, iż szkolny konkurs plastyczny pt.: „Książka, którą warto przeczytać”, został rozstrzygnięty. Wszystkie nadesłane prace były na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką, różnorodnością technik wykonania i pomysłowością. Komisja konkursowa oceniała pomysłowość, zgodność pracy z tematem, samodzielność wykonania oraz estetykę pracy.

Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:

I miejsce – ex aeguo Kamila Bigos z klasy 5a i Gorgoń Katarzyna z klasy 6 b

II miejsce - Zofia Guzik z klasy 5p i Filip Siemiński z klasy 5p

III miejsce - Karolina Szczudło z klasy 5p i Patryk Czyszczoń z klasy 6 b

Jury przyznało również wyróżnienia. Otrzymują je:

  • Jakub Wierzbicki z klasy 6 a
  • Popławska Natalia z klasy 6 b
  • Rychlik Patryk z klasy 6 c

 

W Polsce mamy obecnie 266023 ulic. Wszystkie mają swoje nazwy – podobnie jak i aleje, osiedla, place, mosty, parki czy ronda. Duża część ulic nosi imiona i nazwiska pisarzy i poetów. Od 4 do 22 maja trwał w naszej szkole konkurs on-line na odnalezienie miast z największą ilością ulic, wywodzących się od imion i nazwisk pisarzy i poetów. W pracach zgłoszonych na konkurs uczniowie wymieniali między innymi ulice Warszawy, Krakowa, Poznania , Wrocławia, Katowic czy nawet Dąbrowy Górniczej. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

Jury konkursu zdecydowało o przyznaniu 3 równorzędnych pierwszych miejsc.

Zwycięzcami w konkursie zostali: Jakub Wierzbicki z klasy 6 a

Kamila Grosz z klasy 8 lp oraz Marcel Melka z klasy 6 b

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom obu konkursów!

O terminie odbioru nagród poinformujemy przez e- dziennik.

 

Dziękuję również za udział wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę.