UWAGA!
Rusza pierwsza Logopedyczna Bitwa Rodzinna!

Jesteś kreatywny i lubisz wyzwania?gra

Często grasz z bliskimi w planszówki?

Popularny Chińczyk, Monopoly, Dooble czy Grzybobranie nie mają już przed Wami tajemnic?

Doskonale! Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie – dla Was!

Rusza pierwsza Logopedyczna Bitwa Rodzinna i musicie wziąć w niej udział!

Oto zasady:

1. Stwórz – stwórzcie całą rodziną – zupełnie nową (choćby prostą) grę planszową. Możecie wzorować się na tych, które są z nami od lat na rynku wydawniczym, ale mile widziane także świeże pomysły. Spróbujcie – to łatwiejsze, niż się wydaje!
  2. Konkurs jest organizowany z okazji Europejskiego Dnia Logopedy 6 marca 2021 r. Należy więc zadbać o ten logopedyczny pierwiastek. W grze KONIECZNIE wykorzystajcie sylaby lub wyrazy z głoską SZ (albo obrazki, w których nazwach znajdziemy SZ na początku, w środku lub na końcu wyrazu).
  3. Format pracy jest właściwie dowolny – koniecznie poddajcie jednak swoje dzieło testom rodzinnym – zanim zgłosicie pracę na konkurs, zagrajcie w nią sami – jeśli gra sprawia Wam frajdę to już czas, by pokazać ją światu!
  4. Wspaniale, jeśli przy tworzeniu swojej gry użyjecie materiałów z recyklingu: karton po gwiazdkowym prezencie na planszę, obrazki wycięte z gazet, pionki z zakrętek? – czemu nie!
  5. Kolorowa, fantastyczna gra gotowa? Świetnie! Napiszcie do niej jasną, dokładną instrukcję i dołączcie wszelkie niezbędne elementy.
  6. Pracę konkursową (a może nawet dwie?) może zgłosić każdy uczeń klasy I – VIII SP33 ZSSDG. W jej wykonaniu mogą brać udział członkowie rodziny ;)
  7. Wszystkie gry posłużą po zakończeniu Bitwy podopiecznym szkolnego gabinetu logopedycznego. Wasze dzieła oceni szkolne jury – kryteria oceny to:
    • pomysł i ujęcie tematu( materiału z głoską SZ);
    • przejrzystość zasad;
    • estetyka wykonania.
  8. Najlepsza praca zostanie nagrodzona!
  9. Prace konkursowe należy spakować, opisać imieniem i nazwiskiem ucznia oraz symbolem klasy i dostarczyć do szkoły (stanowisko przy wejściu głównym). Przechodzą one na własność organizatora konkursu i będą cieszyć dzieci przez kolejne lata :D
  10. Termin dostarczenia prac: piątek 26 lutego 2021 r.
  11. Termin rozstrzygnięcia konkursu: Europejski Dzień Logopedy 6 marca 2021 r. – a właściwie piątek - dzień wcześniej ;)

Mamy nadzieję, że sam proces twórczy i udział w Logopedycznej Bitwie Rodzinnej przyniesie Wam wiele radości!

PDF Regulamin szkolnego konkursu "Logopedyczna bitwa rodzinna"

mgr Katarzyna Kościelniak, mgr Anna Dębska