Warsztaty ekologiczne z klubem 4H
i Stowarzyszeniem Ziemia i My
„Wielki dym, a my w nim”


W grudniu klasy 6a, 6p, 7d i 8a wzięły udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez Przedstawiciela Stowarzyszenia Ziemia i My oraz opiekunów Klubu 4 H w oparciu o platformę teams. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej młodzież naszej szkoły prowadziła dyskusję na temat : jakie są rodzaje smogu, co i kto jest odpowiedzialny za smog , jak niska i wysoka emisja pyłów wpływa na zdrowie człowieka.

W oparciu o kalkulator emisji uczniowie dowiedzieli się, jakie skutki powoduje palenie w piecach różnymi surowcami (węglem, olejem opałowym, gazem ziemnym, ekogroszkiem , a także odpadami. Sprawdzali , jaką emisje zanieczyszczeń można spowodować wrzucając do pieca tonę węgla, a co jeśli wrzucimy do niego butelkę z tworzywa typu PET bądź czasopisma czy fragmenty mebli.

Następnie rozwiązywali quiz wiedzy dotyczący zanieczyszczeń. Uczniowie wykazali się dużą znajomością omawianych zagadnień, prowadzący zorganizował korzystne warunki do badania i odkrywania oraz rozwiązywania problemu.

Opiekunowie Klubu 4H