kont. e-mail - wypełnij form. pocztowy | nasz profil facebook

banner podstron

Strona ta jest poświęcona lekkiej atletyce - królowej sportu.

Uczniowie naszej szkoły odnoszą liczne sukcesy. Ciężką pracą, treningami, wytrwałością pokazują, że współpraca zawodników i trenerów prowadzi do prawdziwych sukcesów - tych przez duże "S".

Lekkoatleci zakończyli letni sezon startowy 2017

Złota sztafeta Zespołu Szkół Sportowych jednocześnie zawodnicy Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej

W dniach 4-6 sierpnia w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce – Mistrzostwa Polski U18. Po długim i żmudnym okresie przygotowań, walcząc z licznymi kontuzjami lekkoatleci, uczniowie Liceum Sportowego, jednocześnie zawodnicy MOS CSiR Dąbrowa Górnicza dotarli do finiszu swoich zmagań. W Warszawie walczyli z najlepszymi z całej Polski o swoje rekordy życiowe i jak najlepsze lokaty. W wymarzony sposób zakończyło się to dla damskiej sztafety 4x100 m w składzie Anna Wychorska, Natalia Ogórowska, Monika Kiepura i Justyna Sitek. Poprawiając swoją życiówkę sztafeta wpadła na metę pozostawiając resztę rywalek za swoimi plecami. Z wynikiem 48,33 dziewczyny sięgnęły po złoty medal Mistrzostw Polski.
W konkurencjach indywidualnych Monika Kiepura na 100m ppł poprawiła swój rekord życiowy ( 14,14 ), a w finale zajęła wysokie 5 miejsce. Justyna Sitek na 100 m wyrównała swoją życiówkę 12,15 co dało jej 6 lokatę. W biegu na 400m ppł Agata Batko uplasowała się na 8 miejscu również ze swoim nowym rekordem życiowym 64,67. Z kontuzją przegrała Karolina Skibińska, pewna kandydatka do finału A w biegu na 800 m. Przerwa w treningu na półtora tygodnia przed mistrzostwami pogrzebała wszystkie szanse Karoliny w walce
o medal. Zmagając się ze swoją niedyspozycją i bólem stawu skokowego dobiegła do mety kwalifikując się do finału B.

Pod koniec czerwca 2017 roku na toruńskiej arenie lekkoatletycznej najlepsi z całej Polski walczyli o medale na Mistrzostw Polski Juniorów (U 20). Najlepiej z reprezentantów Dąbrowy Górniczej zaprezentował się Adam Burda , który w biegu na 100 m z nowym rekordem życiowym 10,81 uplasował się na 5 miejscu. Warto dodać, że Adam dopiero rok temu rozpoczął swoją przygodę z lekkoatletykę i ten sezon jest jego pierwszym w charakterze sprintera. Uzyskany rezultat dał Adamowi miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w sztafecie 4 x 100m, gdzie reprezentował Polskę na trzeciej zmianie biegu rozstawnego. 6 miesjce w Polsce wywalczyła Aleksandra Jaźwińska uzyskując w biegu na 400 m ppł swój najlepszy rezultat w sezonie 63,15. W skoku w dal Weronika Baranek uplasowała się na 10 miejscu ( 5,63 m w eliminacjach) a Michał Kwiecień w swoim debiucie na zawodach rangi mistrzowskiej w pchnięciu kulą zajął 12 miejsce.

Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce za nami!

W Białej Podlaskiej w dniach 23-24.09.2017r.  bój o medale, finały, życiówki stoczyli trzej uczniowie: Kacper Rachuna, Marcin Dróżdż, Norbert Hajduk z Zespołu Szkół Sportowych - Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi jednocześnie zawodnicy MOS CSiR Dąbrowa Górnicza. Po dwudniowej rywalizacji Srebrny medal w wieloboju ( 110ppł, skok w dal, pchnięcie kulą, skok wzwyż, 1000m) wywalczył Marcin Dróżdż oraz w finale Mistrzostw Polski znalazł się młody zawodnik, pierwszy rok młodzika Norbert Hajduk zajmując V miejsce w biegu na 600m. Niewiele zabrakło Kacprowi do życiówki w rzucie dyskiem.

Finał Ligii Młodzików – drużynowy srebrny medal

Koniec września to również finał województwa śląskiego w drużynowych mistrzostwach młodzików, czyli lidze LA U16. Po trzech bardzo udanych rzutach, w finale, który odbył się 30 września w Częstochowie nasi młodzicy wywalczyli srebrne medale. Do najbardziej wyróżniających się zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów w całej klasyfikacji należą: Norbert Hajduk, Miłosz i Wiktoria Citak.

Mistrzostwa Śląska w nietypowych sztafetach: szwedzkiej i olimpijskiej
- 3 medale

Srebrny medal wywalczyli w sztafecie szwedzkiej chłopcy w składzie: Bartosz Borówka, Adam Burda, Damian Moś i Sebastian Rosół. Brązowe medale zdobyły dziewczyny w sztafecie szwedzkiej: Monika Kiepura, Justyna Sitek, Wiktoria Ogórowska i Agata Batko i również brązowe medale wywalczyli chłopcy
w sztafecie olimpijskiej: Wojciech Cieślik, Kacper Gajecki, Patryk Piekarczyk i Mateusz Szastak.

Mistrzostwa Śląska w Sztafetowych Biegach Przełajowych – 4 medale

31 października odbyły się Mistrzostwa Śląska w sztafetowych biegach Przełajowych, gdzie po wcześniejszych eliminacjach dostali się uczniowie Zespołu Szkół Sportowych. Skład dziewczyn z Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi liczył 6 osób (Julia Zagajska, Ewa Pala, Małgorzata Łabuś, Marcelina Morawska, Edyta Dudek, Aniela Kula), które pokonały dystans 6x800m – zdobywając srebrny medal, skład chłopców (Norbert Hajduk, Emil Marzec, Bartosz Zagała, Miłosz Citak, Jacek Stoń, Marcel Cień) pokonał dystans 6x1000m – zdobywając złoty medal. Liceum Sportowe drużyna dziewcząt (Karolina Skibińska, Angelika Wójcik, Angelika Krysztoforska, Kinga Gajek, Monika Kiepura, Dominika Tucka) pokonując dystans 6x800m – zdobyła srebrny medal, a chłopcy 6x1200m – zdobyli brązowy medal.

Ogromne podziękowania dla firmy Saint-Gobain Sekurit oraz Centrum Sportu i Rekreacji za wsparcie i pomoc w przygotowaniach uczniów, zawodników do zawodów.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Za rok kolejne szanse.