Sprzątanie Świata z Klubem 4Hklub4h

W ramach akcji Sprzątania Świata uczniowie z klasy 8 LP przeprowadzili warsztaty ekologiczno- edukacyjne dla klas I- III. Podczas zajęć młodzież prezentowała ideę ogólnopolskiej akcji , która mówi, że świat możemy sprzątać zawsze, codziennie, po trochu. Przedstawili także historię tego święta. Głównym celem zajęć była edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Hasło akcji na ten rok – Sprzątanie Świata łączy ludzi !

Dlatego uczniowie klas młodszych i starszych wspólnie tworzyli pomysły na codzienne działania. Oto wyniki ich pracy :

• zgłaszaj dzikie wysypiska śmieci,
  • naucz się prawidłowo segregować śmieci,
  • staraj się produkować jak najmniej odpadów we własnym gospodarstwie domowym - zrezygnuj z używania jednorazowych, plastikowych opakowań i butelek,
  • pamiętaj, żeby na zakupy zabierać własną torbę i woreczki na warzywa czy owoce,
  • kupuj mniej i wybieraj opakowania, które można poddać recyklingowi lub które zostały wyprodukowane z recyklingowanych materiałów.

Sprzatanie_Świata_2.jpgSprzątanie_Świata_1.jpgSprzątanie_Świata_3.jpgSprzątanie_Świata_4.jpg